XI.ročník  šachového turnaja OPEN TORYSA 2007

Dňa 9.9. sa uskutočnil 11. ročník šachového turnaja O PUTOVNÝ POHÁR HOTELA TORYSA “TORYSA OPEN“ v Sabinove. V prekrásnych priestoroch nového hotela sa zišlo 62 vyznávačov kráľovskej hry z 15 šachových klubov Prešovského a Košického kraja.
  Zaujímavá prvá cena prilákala na štart hneď niekoľko silných extraligových hráčov. Ozdobou turnaja bol predovšetkým šachový veľmajster z Prešova – Mikuláš Maník (2457), ako aj 4 FIDE majstri Vladimír Mrva , Martin Krajňák., Norbert Zambor a Peter Molnár. Priemerné elo prvej desiatky nasadených hráčov bolo úctihodných 2290 elo! Dokonca 22 hráčov malo raiting väčší ako 2000 elo a celkový priemer 2175 elo. V 9.kolovom “švajčiaraku“ s hracím tempom 2x15min. sa najviac darilo Norbertovi Zamborovi a podľa predpokladov aj šachovému veľmajstrovi Mikulášovi Maníkovi.(Sabinov). Obaja si pripísali na svoje konto 7.5 bodu a o víťazovi tak rozhodovalo pomocné hodnotenie ktoré mal lepšie Norbert Zambor(Košice) a stal sa tak zaslúžene celkovým víťazom turnaja . 3.miesto obsadil František Tropp z Kežmarku. 4. miesto získal domáci hráč FM V.Mrva s počtom bodov 6.5. Fide majster Peter Molnár(Košice) skončil na 5.mieste a FM M.Krajňák (Sabinov) so 6 bodmi obsadil 10.miesto.
V kategorii do 12 rokov bol najúspešnejším Oliver Tropp z Kezmarku so ziskom 4 bodov .
V kategorii do 15 rokov so ziskom 5 bodov zvitazil Miroslav Svoboda z Prešova.
Prvenstvo z minulého ročníka obhájil v kategórii do 18 rokov S.Sremaňák z 1.ŠK Prešov, keď získal 6 bodov a v celkovom hodnotení mu patrilo 8. miesto.
Ocenení boli aj hráči podľa výkonnosti a to v 3 kategoriach. V najslabšej kategorii do 1600elo so ziskom 4 bodov získal ocenenie Michal Nemergut zo Starej Ľubovne. V kateg. Do 1800elo to bol Tibor Stredansky z Košic keď dokazal uhrať 4.5 bodu. Do 2000elo sa podarilo vyhrať Daniele Petrigáčovej z Prešova , ktorá dokázala získať 6 bodov a v celkovom hodnotení obsadila slušné 11.miestio. Z domácich sa okrem M.Manika a V.Mrvu darilo aj P.Demeterovi ,ktorý skončil na 6.mieste zo ziskom 6.5 bodu a do 10. miesta sa umiestnili aj D.Rybanský a M.Krajňák.
    Vďaka za vynikajúce podmienky a zdarný priebeh turnaja patrí sponzorom turnaja a to predovšetkým samotnému Hotelu Torysa, ako aj firmám Sanas Sabinov a TTTrend.