MSR v rapid šachu 2011 – striebro pre ŠK Sabinov.

V sobotu 26.2.2011 sa v Ružomberku uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v RAPID šachu mládeže. Do turnajov sa zaprezentovalo 297 hráčov z 55 šachových klubov a oddielov celého Slovenska. V histórii samostatného Slovenska to bol najväčší počet hráčov na majstrovskom turnaji.

Turnaj sa hral v šiestich chlapčenských a šiestich dievčenských kategóriách. ŠK Sabinov na týchto majstrovstvách reprezentovalo 10 chlapcov a 3 dievčatá. Zo Sabinovčanov sa najviac darilo Martinovi Ištoňovi, na fotografii, ktorý vo svojej kategórii do 14 rokov, v konkurencii 52 hráčov, obsadil 2. miesto. Martin nahral rovnaký počet bodov ako víťaz Christopher Repka (Stará Ľubovňa) ba dokonca s ním aj vyhral, no nakoniec horšie pomocné hodnotenie ho odsunulo na druhé miesto. Podrobnosti na http://rapid2011.sachrbk.sk/vysledky/oficialne/ch14 .