Majstrovstvá SR mládeže do 8 a 10 rokov Nesluša (SVK)

V sobotu 23.5.2009 sa konali v Spločenskom centre v Nesluši Majstrovstvá Slovenska mládeže v rapid šachu chlapcov a dievčat do 8 a 10 rokov. V turnaji do 8 rokov bude samostatne vyhodnotená i kategória do 6 rokov. Podľa organizátorov podujatia bola očakávaná účasť do 150 hráčov, čo je v najmladších vekových kategóriách isto potešiteľný počet.

ŠK Sabinov mal zastúpenie v 2 kategóriách: D 8 a CH10

V kat dievčat do 8 rokov sme mali dve dievčatá: Karen Marjanovičovú a Andrejku Kravcovú

Karen Marjanovičová:  3.miesto!!!!!!!!!!

Karen potvrdila svoju velkú bojovnosť,ktorou sa prezentovala v turnajoch GPX aj na MSR.
Po prehre v 1.kole s favoritkou a neskoršou víťazkou Veronikou Ucekajovou dokázala 4 vyhrami v rade svoje ambície v turnaji. V 8.kole prehrala a o medailu musela tuho bojovať v poslednom 9.kole. V priamom súboji o medialu porazila súperku zo Žiliny,ktorej na titul stačila remíza a tak právom získala BRONZOVÚ medailu. Gratulujeme!!!

Rd.   SNo      Name   Rtg   FED   Club/City   Pts.   Res.
1   20      Ucekajova Veronika   1350   SVK   Sk Bodva Cvc Moldava Nad   6,0   w 0
2   16      Spiriakova Rebeca   1350   SVK   Sachovy Klub Mladost Nesl   2,0   s 1
3   15      Sedlackova Livia   1350   SVK   Skalica   4,0   w 1
4   9      Kravcova Andrea   1350   SVK   Sachovy Klub Sabinov   4,0   s 1
5   4      Chabadova Martina   1350   SVK   Tsc Martin   4,0   w 1
6   1      Tejova Alexandra   1446   SVK   Katolicky Kruh Bosco Bard   5,0   s 0
7   3      Ardamicova Alena   1350   SVK   Tj Mladost Zilina   5,5   w 1

Andrea Kravcova: 9.miesto –4 body

Anderejke po minulorčnom zisku bronzovej mediale v kateg. do 6 rokov  podarilo ziskom 4 bodov usadit v prvej desiatke do 8 rokov . Jej 9.miesto je velmi dobrým výsledkom.hlavne kôli tomu ,že na rozdiel od Karen bude v tejto kat. štartovať aj na budúci rok.
1   19      Trojkova Michaela   1350   SVK   Sk Osuske   4,0   s 1
2   2      Petrisakova Katarina   1365   SVK   Katolicky Kruh Bosco Bard   4,0   w 0
3   17      Tejova Andrea   1350   SVK   Katolicky Kruh Bosco Bard   3,0   s 1
4   10      Marjanovicova Karen   1350   SVK   Sachovy Klub Sabinov   5,0   w 0
5   11      Nadzamova Sofia   1350   SVK   So Tj Slavia Upjs Kosice   4,5   s 0
6   13      Rudinska Veronika   1350   SVK   Sk Th Junior Banska Bystr   3,0   w 1
7   5      Chabanova Terka   1350   SVK   Sachovy Klub Mladost Nesl   3,0   s 1

Patrik Kravec : 4.miesto !!!

Patrik si rozohral turnaj opäť velmi dobre a z úvodných 3 partii získal plny počet :3 body.
V dramatickej partii s neskoršou víťazkou Gažíkovou nevyužil výhodu dvojice strelcov a tak stratil celý bod, ktorý ako sa neskôr ukázalo, mu na konci chýbal. V posledých 3 zápasoch zváhal len už s tradičným súperom Haringom ,ale zvládol hádam najdôležitejšie posledné kolo,ktoré vyhral. V konkurencii 42 hráčov mu napokon mediale ušla len o kúsok,keď o bronzovej mediale rozhodlo pomocné hodnotenie,ktoré mal Patrik horšie.