Veľkonočný turnaj šachových nádejí mesta Sabinov

19. apríla sa v priestoroch CVČ Radosť uskutočnil nultý ročník šachového turnaja pre žiakov základných a materských škôl. Usporiadateľom turnaja bolo CVČ radosť a Šachový klub Sabinov a keďže sa turnaj konal v období tesne po Veľkonočných sviatkoch bol pomenovaný ako Veľkonočný turnaj šachových nádejí mesta Sabinov.

V spoločnom 7 kolovom turnaji zviedli mladí šachisti tuhé boje o post šachového kráľa Sabinova a ako sa predpokladalo prím udávali šachisti Kravec, Lipovský, Pavlík, Kačír – štvrtoligisti ŠK Sabinov. Nakoniec sa medzi nich, v poslednom kole, dostal ešte Stano Polak, keď dokázal poraziť aj celkového víťaza Tomáša Kačíra. Kačír príjemne prekvapil, keď prešiel turnajom ako nôž maslom a poradil si aj s favoritmi turnaja Kravcom a Lipovským. Okrem hlavnej kategórie boli vyhodnotené najlepšie dievčatá a najlepší škôlkari. Najlepším dievčaťom sa stala Andrea Kravcová, ktorá skončila na celkovom 10. mieste a najlepším škôlkarom Benedik Billý, ktorá skončil na celkovom 6. mieste. Ceny do turnaja venovalo mesto Sabinov a CVČ Radosť Sabinov.

Celkový víťazi: Tomáš Kačír 1. miesto, Patrik Kravec 2. miesto, Stanislav Polak 3. miesto.

Najlepšie dievčatá: Andrea Kravcová 1. miesto, Eva Polaková 2. miesto, Karen Marijanovičová 3. miesto, Lenka Lipovská 4. miesto.

Najlepší škôlkari: Michal Verbovský 2. miesto, Benedik Billý 1. miesto, Oliver Cuker 3. miesto, Lukáš Škovran 4. miesto.