Šachová medailová žatva.

Mesiac November bol pre mladých sabinovských šachistov mimoriadne úspešný. V prešovskom kraji sa konalo niekoľko významných šachových turnajov mládeže. Zúčastnili sa ich aj šachisti ŠK Sabinov ,ktorých trénuje Mgr.D.Cuker v CVČ Radosť Sabinov.

Je potešiteľné, že tam neboli iba do počtu ale patrili k tým, ktorý obsadzovali medailové priečky.

9.11.2008 sa konal vo Svidníku kvalitný medzinárodný šachový turnaj pre deti do 14 rokov. Turnaj sa konal na Spojenej základnej škole vo Svidníku a v 74 člennom štartovom poli bolo aj 8 žiakov navštevujúcich šachový krúžok v CVČ Sabinov. Pre Sabinov je potešiteľné, že dokázali vyhrať dve kategórie. Kategóriu chlapcov do 11 rokov vyhral Patrik Kravec a kategóriu chlapcov do 14 rokov Peter Lipovský. Navyše ako družstvo skončili na 2. mieste so stratou iba pol bodu na víťazné družstvo. V celkovom poradí obsadil 2.miesto stále iba 9-ročný Patrik Kravec!!

15.11.2008 sa konalo v Prešove 2. kolo GPX žiackej ligy. Štartové pole tvorilo 108 detí, ktoré súťažili v kategóriách do 8 , 11 a 14 rokov. Aj na tomto turnaji získali Sabinovčania niekoľko medailí. V kategórii dievčat do 8 rokov sa na 2. mieste umiestnila Karen Marjanovičová a 3. miesto obsadila Andrea Kravcová. V kategórii chlapcov do 11 rokov získal bronz Patrik Kravec a medaily tesne ušli súrodencom Lipovským – Lenke a Petrovi, ktorí skončili na štvrtých miestach vo svojich kategóriách. Cenu pre najmladšieho súťažiaceho získal ešte len 5-ročný Oliver Cuker, ktorý dokázal uhrať 2.5 boda za 2 výhry a jednu remízu!

16.11.2008 sa v Lipanoch konal Medzinárodný šach. turnaj o pohár   17. novembra. Na tomto turnaji obsadili v kategórii mladších žiakov 1. miesto – Milan Pavlík a 2. miesto – Tomáš Kačír. Kategóriu dospelých vyhral Mgr. Dušan Cuker a celkovo v súťaži družstiev 1.miesto obsadil ŠK Sabinov.

18.11.2008 znovu Lipany – tentoraz majstrovstvá ZŠ a SŠ okresu Sabinov. V kategórii základných škôl obsadili Sabinovčania prvé tri miesta v poradí: 1. Peter Lipovský, 2. Patrik Kravec, 3. Tomáš Kačír. V kategórii stredných škôl obsadili Sabinovčania prvé dve miesta v poradí: 1. Peter Jendrichovský, 2. Matúš Grinč. V kategórii družstiev základných škôl zvíťazilo družstvo ZŠ Komenského Sabinov v zložení Peter Lipovský, Lenka Lipovská.

Celková bilancia pre Sabinov 8x zlato, 6x striebro, 3x bronz. Táto bilancia potešila sponzorov aj predstaviteľov ŠK Sabinov a hlavne trénera ,ktorý sa šachovej mládeži v Sabinove venuje.