MSR 4-členných družstiev v šachu mladších žiakov – Prešov 22.4.2006

   ŠK Sabinov na tomto turnaji reprezentovalo družstvo v zložení (na prvej fotografii z prava do ľava) Juraj Demko, Dominik Frický, Patrik Kravec a Veronika Čižmárová. Kvalitne obsadený turnaj, 28 družstvami z celého Slovenska, bol pre našich mladších žiakov prvým turnajom organizovaným SŠZ.

Aj keď nakoniec skončili na 24. mieste (o jedno miesto nižšie ako boli nasadení), bola to pre nich cenná skúsenosť, ktorá im môže pomôcť v ich ďalšom šachovom napredovaní pod vedením trénera Mgr. Dušana Cukera.

   Juraj s Dominikom síce veľa bodov nenahrali, ale na prvej šachovnici hrali proti silnejším súperom. Napriek tomu väčšinu partií prehrali tým, že sa nechali strhnúť k rýchlej hre, ktorá im zatiaľ nesedí a po hrubých chybách prehrali aj partie, v ktorých stali na výhru. Hospodárenie s prideleným časom je to, čo sa budú musieť ešte naučiť.

   O Patrikovi a Veronike platí to isté. Potrebujú sa naučiť hospodáriť s prideleným časom. Patrik má však, vo svojom veku 7 rokov, mimoriadne dobrý prehľad na šachovnici a skvelé kombinačné schopnosti. Prehral iba v prvom kole, keď hral proti skúsenejšiemu súperovi a v predposlednom kole, keď asi už vplyvom únavy, zle zakombinoval vo vyhranej pozícii. Veronika príjemne prekvapila, keď uhrala 50% možných bodov. Jej hra síce nebola lepšia ako tá, ktorú predvádzali chlapci na prvých dvoch šachovniciach, ale dokázala zachrániť aj beznádejne stratenú partiu.