MSR 2005 chlapcov do 14 rokov – bronz do Sabinova

V dňoch 11.-18.4.2005 sa v Liptovskom Mikuláši konali majstrovstvá SR v šachu jednotlivcov v kategórii do 10 a 14 rokov chlapcov a dievčat. Šachový klub Sabinov mal dvojnásobné zastúpenie v kategórii chlapci do 14 rokov, a to Petrom Jendrichovským a Michalom Horváthom. V konkurencii 38 hráčov bol P. Jendrichovský nasadený ako 8. a M. Horváth ako 20. Po prvýkrát boli MSR mládeže aj otvorené, čo prinieslo zvýšenie kvality a konkurencie v podobe účasti najlepších hráčov z ČR.

Michal Horváth sa po prehrách v úvodných dvoch kolách dokázal v 3. až 8. kole vyhnúť prehre, čo ho v poslednom kole vynieslo na siedmy stôl, kde narazil na silného hráča Tomáša Peitla z Ksn BRATISLAVA, s ktorým svoju partiu prehral a so ziskom 4,5 bodu obhájil svoje 20.miesto. Michal má možnosť hrať v tejto kategórii aj na budúci rok a ostáva veriť, že získané skúsenosti zúročí a dosiahne ešte lepšie umiestnenie. Peter Jendrichovský si počínal od úvodu suverénne a v prvých piatich kolách iba víťazil. V 3. kole si poradil aj s prvým nasadeným hráčom turnaja, čerstvým majstrom ČR – Jánom Krejčím. V 5. kole zdolal domáceho Martina Maďara v 11 ťahovej partii, čo ho vynieslo na priebežné 1. miesto. V 6. kole už Peter nastupoval ako vážny kandidát na titul. Čakal ho však najskúsenejší hráč turnaja, niekoľkonásobný medailista SR a neskorší víťaz turnaja Dávid Varga z Dunajskej Stredy. Túto partiu Peter prehral a bola to jeho jediná prehra v celom turnaji. V nasledujúcich dvoch kolách uhral so silnými hráčmi dve remízy a keď v poslednom kole vyhral, získal v konečnom účtovaní 7 bodov a konečné 3. miesto. Ziskom bronzovej medaily si Peter vybojoval účasť majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v júli tohto roku vo Francúzsku. Držíme mu palce aby sa mu aj tam darilo rovnako ako v domácich súťažiach.