S novým školským rokom začína aj nová šachová sezóna. Pre mládežnícky šach už tradične začína turnajom v Lendaku v rámci Ligy mládeže Spiša. Turnaj je započítaný aj do Grand Prix SR. Tak to bolo aj tento rok. V sobotu, 13.10.2018 sa uskutočnilo 1. kolo tejto ligy. Prišlo 67 hráčov, nielen zo Spiša, ale aj z Banskej Bystrice, Považského Podhradia, Stropkova, či Bardejova, medzi nimi nechýbali ani Sabinovčania.Je to dobrá príležitosť ukázať i začiatočníkom čaro šachového zápolenia.

Hralo sa 7 kôl, s tempom 2 x 15 minút, v 8-smich kategóriách. Uspeli sme. Najviac potešili Adelka Čabáková  – vyhrala kategóriu dievčat do 8 rokov – D8 a prvé miesto obsadil Filip Magda– v CH11. Matej Čabák  - v CH11 skončil na 7. mieste.

Žiacka liga KošiceV sobotu 20. októbra 2018 sme sa zúčastnili a bojovali o víťazstvá v Košiciach. Prebehlo tu 1.kolo Žiackej ligy v šachu. V početnom turnaji 56 hráčov si zmerali svoje sily aj naši mládežníci. Mladí šachisti súťažili v turnaji hranom švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15min. Opäť nesklamali dievčatá a do Sabinova priniesli víťazstvo v podobe zlatej medaily v D8 –Adelka Čabáková, striebro Lucia Magdová v D8 a bronz Lívia Cukerová vo vyššej kategóri, v D11. Chlapci si v tomto kole nesiahli na  najvyššie kovy, ale veríme, že počas sezóny sa to určite zmení a ukážu svoju silu a bojovnosť, tak ako aj po minulé roky.
    Michalovce - SabinovOktóber priniesol aj súťaž I.ligy východ. 27.októbra2018 sme vycestovali na prvoligový zápas do Michaloviec. Vstup ŠK Sabinova „A“ do tejto súťaže bol úspešný. Šachisti si na pôde Michaloviec vybojovali prvú výhru v pomere 5:3. O víťazstvo sa zaslúžili výhrou T.Kačír, J.Škovran, T.Tatarko, M.Vojtko, remízou k výhre prispeli D.Cuker, M.Gobán.
    V novembri 2018 bude klub ŠK Sabinov a mesto Sabinov reprezentovať Dávid Eliáš na Majstrovstvách sveta v šachu, v Španielsku. Držíme mu všetci palce a veríme v čo najlepšie umiestnenie.
        Zároveň sa chceme poďakovať sponzorom klubu a tešíme sa aj dlhoročnej spolupráci a finančnej podpore  mesta Sabinov.